5 Kasım 2011

Kolay Galibiyet : İstanbul Üniversitesi 58-80 FenerbahçePotanın kraliçeleri TKBL 3. haftasında deplasmanda karşılaştığı İstanbul Üniversitesi’ni 80-58 yenerek ligdeki 2. galibiyetini elde etti. Takımımız ile İstanbul Üni. arasındaki kalite farkı çok bariz ortadaydı.

Maça deyim yerindeyse fırtına gibi başladık.Hem savunma hem hücumda çok iyiydik.Özellikle Angel ile etkili olduk.Savunmamızın etkisiyle rakip sadece 2 sayı bulabildi ve ilk periyodu 21-2 lik skorla önde kapattık..Sezona formsuz başlayan ve Sopron maçındaki performansıyla eski günlerine dönüş sinyali veren Birsel,ilk periyotta yaptığı 6 asistle (maçı 8 asistle bitirdi) dikkat çekti.İşte özlediğimiz Birsel bu dedirtti.

2. periyoda İstanbul Üni. tam saha baskı ve savunmanın dozajını arttırarak başladı.Miranda ve Aisha ile hücumda sayılar bulup farkı kapatmaya çalıştılar.Periyodun sonuna doğru İstanbul Üni. alan savunmasına döndü.Ama Angel ve Nevriye ile etkili olup farkın kapanmasına izin vermedik.İlk yarıyı 40-21 önde kapattık.

3. periyotta Penny oyuna ağırlığını koydu.Hem savunmada hem hücumda etkili oldu.Angel’da destek verince farkı daha da açmaya başladık.Özellikle Angel oyunda kaldığı süre içerisinde yüksek bir performans sergiledi.Final periyoduna 36 sayı farkla (33-69) önde girdik.

Son periyotta koç,skorun verdiği güvenle rotasyon yaptı ve genç oyuncularımızı oyuna soktu.Rakibimiz bu fırsatı iyi kullanıp bir seri yakaladı,takımımıza ilk 4 dakikada sadece 2 sayı şansı verdi.Skor üretmekte zorlandık,hücumda basit top kayıpları yaptık,rakibin hızlı hücumlarını engelleyemedik..Bunun akabinde fark 36 sayıdan 22 sayıya indi(4. periyot skoru 25-11).. Sonuçta maçı 80-58 kazanarak 2. galibiyetimizi aldık.Gelecek hafta ligde kendi sahamızda Homend Antakya Bld. ile oynayacağız.


Genç oyuncularımız bu tip maçlarda daha rahat ve yüksek özgüvenle oynamalı..Açıkçası bugün bu şansı iyi kullandıklarını söyleyemem.Sezon içinde buna benzer bir çok maç olacaktır.İnanıyorum ki daha iyi olacaklar.Kendilerini geliştirmeye devam etmeliler..Özellikle Olcay ve Kübra’dan çok umutluyum.Çarşamba günü Sopron maçında,kısa sürede gösterdikleri performans takdire şayandı.

Maçın yıldızı kuşkusuz Angel Mc Coughtry idi.25 dakika oynadığı maçı,23 sayı 9 ribaund 1 asist ile tamamladı.Özellikle ribaundlardaki etkinliği göze çarpıyor.Geçen Çarşamba oynanan Sopron maçından sonra,bugünkü maçta da ribaund kraliçesi oldu.Takım bazında istatistiklere bakarsak; ribaundlarda 51-33,asistlerde 20-10 gibi bir üstünlük sağlamışız.

Bu arada takımın ligdeki 3lük yüzdesi iç açıcı değil.İstanbul Üni. maçında 9 da 1 isabet sağlamışız(Kübra Siyahdemir’in atışıyla)..Cumhurbaşkanlığı Kupası maçında Galatasaray M.P’ye karşı 15 de 2 isabet,ligin 1. haftasında Botaş’a karşı 14 te 3 isabet,ligin 2. haftasında Ted’e karşı 7 de 1 isabet sağlamışız.Özellikle başabaş gidecek maçlarda,takımı ayağa kaldıracak,ateşleyecek,rakibe darbeyi vuracak 3lüklere ihtiyacımız olacak.Umarım bu yüzdemiz en yakın zamanda düzelir.

0 yorum:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...