23 Aralık 2011

100 ler gülüyor


Öncelikle yazıyı geciktirdiğim için özür diliyorum.Maç Çarşamba günü oynandı,anca bugün yazabildim.Grip salgını var ve bizde nasibimizi aldık.

Potanın kraliçeleri TKBL 10. haftasında kendi sahasında konuk ettiği Samsun Basket’i 103-83 yenerek 9. galibiyetini aldı ve liderliğini devam ettirdi.

Rakibimizde tanıdık isimler göze çarpıyordu.Altyapımızdan yetişen Melike Bakırcıoğlu,Tuğçe Murat ve 2002-2004 yılları arasında formamızı giyen Amerikalı ikizler Coco-Kelly Miller kardeşlerdi.

En iyi silahımız hızlı hücumlarla Penny-Angel-Tamane ile skor üretip;yaklaşık 1.5 dakika içerisinde 8-0 lık bir seriyle maça başladık.İlk periyotta her iki takımda yüksek tempoyla oynadı.Bunun neticesinde savunmalar yorulunca ve düşünce bol skorlu bir ilk periyot izledik. (29-23 önde tamamladık.) Samsun Basket çok iyi mücadele eden,maçı bırakmayan ve en önemlisi asla paniğe kapılmayan,hücumda topu doğru oyuncuyla buluşturana kadar dolaştıran bir takım.

2. periyotta Esmeral ön plana çıktı.Rakibimiz Coco Miller ile farkı kapatmaya çalışsada Esmeral başta olmak üzere,Nevriye,Angel,Birsel’in skorer oyunlarıyla buna izin vermedik ve farkı git gide açmaya başladık.İlk yarıyı 57-40 önde kapattık.İlk yarıda takımımız adına dikkat çeken en önemli şey;müthiş bir hücum gücüne sahip olmamız.İnanılmaz hücum ediyoruz,ne olursa olsun skor üretmekte zorlanmıyoruz.Ayrıca sayı yükümüzü çeken Penny ve Angel’a ayak uyduran oyuncularımızda olunca skor gücümüz daha da yükseliyor.Özellikle Esmeral’in bu maçta sergilediği performans sevindiriciydi.İlk yarıda 57 sayı üretmek kolay bir iş değil.Hemde ligin kaliteli ekiplerinden birine karşı.

3. ve 4. periyotta dengeli bir oyun vardı sahada.Samsun Basket’in direnci -bu farka rağmen- düşmedi.Onlar yine basketbolu doğru şekilde oynamaya çalıştılar ve güzel hücum varyasyonları izlettirdiler.Bu maçı izleyen herkes kesinlikle keyif almıştır.Hem kraliçelerimiz hem rakibimiz iyi bir oyun ortaya koydular.Maçı kalitemizle 103-83 kazandık ve yolumuza kayıpsız devam ettik.

Demin bahsettiğim gibi müthiş,mükemmel bir hücum anlayışımız var.Periyot skorlarını incelersek bu daha iyi ortaya çıkacak.

1. periyot : 29-23

2. periyot : 28-17

3. periyot : 26-24

4. periyot : 20-19

Her periyotta en az 20 sayı bulmuşuz.Ki son periyodun nerdeyse tamamını genç oyuncularımızla oynadık.Normal beşimizle oynasak yine 25-26 civarı sayı bulabilirdik.Bu gerçekten müthiş bir istatistik.

Maçın istatistiklerine göz atarsak;

Ribaundlarda 46-33 lük bir üstünlüğümüz var.Yalnız rakibe verdiğimiz hücum ribaundlarındaki sıkıntımız devam ediyor.Robbins pota altı oyuncularımızdan kısa olmasına rağmen,4 tane hücum ribaundu çekmiş.Bu konuya çok dikkat edilmeli.Özellikle Euroleague’de başımızı ağrıtacak bir önlem alamazsak.Asistlere baktığımızda muazzam bir tablo ile karşı karşıya kalıyoruz.27-18 üstünlüğümüz var Samsun Basket’e.Takımımızda ön plana çıkan isimler;yaptığı 8 asistle Avrupa’nın en iyi guardı Birsel Vardarlı ve 7 asistle Nevriye Yılmaz.Pota altı oyuncularımız bile asist yapmaya başladı.Bundaki en büyük etken boyalı alanı çok iyi kullanmamız.Pota altına indirdiğimiz toplardan sonra mutlaka boşa çıkan bir oyuncumuzun olmasıyla ve uzunlarımızın ekstra pasıyla sayılar buluyoruz.İlginç bir istatistik.Maç boyunca 3 tane isabet sağladığımız üçlük sayılarının yalnızca Penny’den gelmesiydi.Penny 6 da 3 üçlük isabetii ile oynadı.

Kraliçelerimiz bu haftayıda kayıpsız geçerek liderliğini sürdürdü.TKBL 11. haftasında rakibimiz Tarsus.Bu maç 31.12.2011 Cumartesi günü saat 13.30 başlayacak.Kraliçelerimize başarılar diliyorum.

0 yorum:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...