12 Aralık 2011

Lider


Fenerbahçe’nin kraliçeleri TKBL 8. Hafta karşılaşmasında,Caferağa’da konuk ettiği Kayseri Kaski takımını 82-58 yenerek liderlik koltuğunun yeni sahibi oldu.

Açıkçası bu kadar rahat ve farklı bir skorla kazanacağımızı beklemiyordum.Maçın ilk 10 dakikasındaki güzel oyunumuz,savunmadaki müdafa ve top kapmalarımızla ve Angel’ın bu periyoda damga vurmasıyla,ilk periyodu 13 sayı farkla 25-12 önde bitirerek maçı koparmayı başardık.Aslında birinci periyodun ilk iki dakikasında skor üretemedik.Bunun nedeni Kayseri’nin maçın genelinde uyguladığı alan savunmasıydı.Hücum edemedik ve skor bulamadık.Ama demin bahsettiğim gibi Angel alan savunmasını resmen delip geçti.İçeriye drive edip,rakibe üst üste faul aldırtmaya başladı.Hızlı hücumlarımızda ise önündeki boş alanları iyi değerlendirip farkın açılmasını sağladı.

İlk periyot hariç diğer periyotlarda önde olsakta,skor başabaş gitti diyebiliriz.(23-19,21-17,13-10) Kayseri Hodges,De Forge ve Bahar Öztürk’ün üçlük sayılarıyla maça tutunmaya çalışsada,takımımız rakibin umutlanmasına izin vermedi ve maçın hiçbir anında oyundan kopmadı.

İkinci periyottan itibaren koç,zorlu maçlardan çıkan oyuncularımızı dinlendirmek için rotasyon uygulamaya başladı.Özellikle Kübra 21:14 lük bir süre almayı başardı.Maçın son 3-4 dakikalık bölümünde sahadaki beşimiz tamamen yerli oyunculardan oluşuyordu.Olcay 7 dakika süre aldığı karşılaşmayı 4 sayıyla tamamladı.Diğer genç oyuncularımızın bu maçta buldukları şansı iyi kullandıkları pek söylenemez.Kübra maçı attığı bir üçlük isabetle tamamladı.Bazı pozisyonlarda içeri penetre edemedi,boş turnike kaçırdı.Biraz kendine güvenerek,korkusuzca oynasa daha iyi olacak.Gün geçtikçe,maçlarda daha çok süre aldıkça gelecekte takımımızın en önemli gücü olacağına inancım tam.O potansiyel var Kübra’da.Devran ise faul atışından bulduğu sayıyla maçı 1 sayıyla tamamladı.Pota altından kaçırdığı sayılar vardı.Nevriye Yılmaz gibi bir efsane oyuncuyla oynama fırsatı bulmuşken,ondan öğreneceği şeyler olmalı.Bu şansı değerlendirmeli diye düşünüyorum.

Kenardan gelen her oyuncumuz skor üretti.12 oyuncumuzdan 11 i (bir tek Özge Kavurmacıoğlu sayı atamadı) skora katkı yapmayı başardı.Takımımız adına güzel bir istatistikti.Diğer güzel bir gelişme;topu hücumda çok iyi dolaştırdık.En az 5-6 pas yapmadan,doğru oyuncuyu bulmadan,potaya bakmadık,zorlama atışlar kullanmadık.Son 1-1.5 aylık süreçte daima yükselen bir performansımız var.Çok iyi oynamaya başladık.Takım rayına oturmaya başladı ve koç istediği oyunu,mücadeleyi takıma yansıtmayı başarmış.

Kraliçeler zorlu geçeceği tahmin edilen maçı kazanarak ligde yoluna liderliği alarak devam etti.Çarşamba günü namağlup olduğumuz Euroleague’de 8. Maçımıza çıkacağız.Rakibimiz Famila Schio.Caferağa’da oynanacak maç saat 20.00 de başlıyor.Kraliçeleri yalnız bırakmayalım bu maçta.

0 yorum:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...