10 Nisan 2012

Seriyi Uzatmadan FinaldeyizPotanın kraliçeleri TKBL yarı final 3. maçında Mersin Büyükşehir Belediye karşısında seriyi 3-0 a getirerek finale kalan ekip oldu.Diğer eşleşmede de sürpriz olmadı ve Galatasaray Medical Park’ta Kayseri Kaski’yi 3-0 la geçerek finale yükselen ekip oldu.

06.04.2012 Cuma günü Caferağa’da oynadığımız serinin 2. maçını 79-69 kazanmıştık.İlk maçın ardından,farklı kazandığımız maç sonrası oynanacak diğer maçta sorunlar yaşayabiliriz diyen koç Dikeoulakos haklı çıkmıştı.Serinin 1. maçına göre savunmada yumuşak kaldık.Baktığımız zaman rakibi 70 sayının altında tutmuşuz;ama boş şutlar sokamadıklarını ve özellikle ilk periyotta yakaladıkları şansları iyi değerlendiremediklerini söylemekte yarar var.Bu maçta ayrıca kronikleşen rakibe hücum ribaundu verme sorunumuz devam etti.Bir türlü boyalı alanımızda ribauntları çekemiyoruz.Final serisinde buraya mutlaka önlem alınmalı.Bu ribauntları aldığımızda zaten Galatasaray MP ile aramızdaki fark bariz ortaya çıkıyor.Cappie-Angel-Matovic’in yine skorer oyunuyla maçı kazandık.Diğer oyunculardan istediğimiz verimi alamadık.Özellikle 3 silahşörlerimizden Birsel’i ayırırsak,çünkü Birsel gerektiği zamanlarda oyuna ağırlığını koyuyor,sorumluluk alıyor,sayıya ihtiyacımız varsa atıyor.Esmeral ve Nevriye ise yeteri kadar katkı veremiyor.Sadece 3 oyuncuya bakar hale geldik.Şuda bir gerçek ki,bu maçlar final serisi için asla ölçü olmaz.O maçların havası,psikolojisi farklı.Sadece sezonun geneline baktığımız zaman ki duruma göre değerlendirme yaptım.Bizim adımıza sevindirici olan Cappie’nin bu 3 maçlık yarı final serisinde ortaya koyduğu performans.Bu maçlarda 20 sayılık bir ortalama tutturan Cappie final serisi için Angel ile birlikte büyük kozumuz.

Dün (09.04.2012 Pazartesi) oynanan maçı TBF TV yayınlamış;ama izleme imkanım olmadı.Maçı 82-73 kazanan kraliçeler seriyi 3-0 a getirdi ve adını finale yazdırdı.


Final serisi bu hafta başlıyor.Program şöyle;


12 Nisan 2012 Perşembe Caferağa Spor Salonu

Saat : 20.00

Fenerbahçe – Galatasaray  MP

14 Nisan 2012 Cumartesi Caferağa Spor Salonu

Saat: 18.00

Fenerbahçe – Galatasaray MP

17 Nisan 2012 Salı Abdi İpekçi Spor Salonu

Saat: 19.30

Galatasaray MP - Fenerbahçe

(Gerekirse) 19 Nisan 2012 Perşembe Abdi İpekçi Spor Salonu

Saat: 19.30

Galatasaray MP - Fenerbahçe

(Gerekirse) 22 Nisan 2012 Pazar Caferağa Spor Salonu

Saat: 16.00

Fenerbahçe – Galatasaray MP


Kraliçelere olan güvenimiz sonsuz.Caferağa’daki atmosferin etkisiyle 2-0 la seriye başlarsak,üst üste 7.ci toplamda 10. şampiyonluğumuza ulaşmamamız için hiçbir neden yok.

0 yorum:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...